Vanade fotode taastamine, digitaliseerimine, koloreerimine

Vana foto uueks

Vanade fotode taastamine, retušeerimine, värvide värskendamine, uuendamine ja koloreerimine on tänapäeval heade oskuste ja vahenditega efektiivselt teostatav.
Albumid ja fotokarbid riiulis peidavad endas mälestusi esivanematest, lähedastest, endiste aegade sündmustest ja paikadest. Sageli on aga pildid aja jooksul kahjustada saanud. Fotodel esinevad praod, kraapsud või plekid. Värvid on tuhmunud ja mõnel fotol hoopiski tükk väljas. Piltide säilitamise mõttes on mõistlik need korda teha, kuna juba kadunud kujutist on oluliselt keerulisem taastada.

Mustvalge foto koloreerimine

Koloreerimine on mustvalge foto värvilseks muutmine. Koloreeritud foto ei sarnane tänapäevase värvifotoga vaid jätab pigem kunstilise mulje. Keerulisem on koloreerida fotosid, millel puuduvad selged piirid ja millel on palju erinevaid detaile. Mõni värviliseks tehtud portreefoto võib aga jätta üsna loomuliku mulje.

Mustvalge foto koloreerimine annab pildile uudse ilme. Hea on üllatada lähedast omanäolise tähtpäeva kaardiga, millel värviliseks tehtud noorpõlve lemmikfoto.

Kindlasti tasub mõni koltunud ja unustusehõlma jäänud foto värskendada ning kaunisse raamigi panna. Nii saab üllatada sõpru või esivanemaid nooruspõlve lemmikfotoga, mis on saanud uue ja värske ilme.

Fotode taastamiseks ja uuendamiseks ei pea fotosid albumist eemaldama. Vanu pilte saab skaneerida koos albumiga ja vajadusel ka koos raamiga!

Kujundustööd vanade fotodega

Vanadest fotodest saab kokku panna põnevaid fotokollaaže, mis ilmestavad interjööri ja annavad hea võimaluse eksponeerida esinvanemaid ja lähedasi ühel suurel pildil.
Vaata ka fotolollaaži kujundamine ja Disene blogi fotokollaaž  – kingiidee igaks sündmuseks.

Vana foto taastamine alates 7 € tk 
Mustvalge foto koloreerimine alates 15 € tk
(hind sisaldab 10×15 väljatrükki)

Küsi fotode taastamise kohta!